Ek 2. Meb Okul Öncesi Eğitim Programı Gelişim Raporu

okuloncesi

Üye
Ek 2. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı Gelişim Raporu İndirmek İçin Tıklayınız.

Gelişim Raporu için Önemli Noktalar:

Sayın Öğretmen,

Bu gelişim raporu, çocukların belirli alanlardaki gelişimlerini gözlemleyerek kaydetmeniz amacıyla hazırlanmıştır. Her çocuk için yılda üç kez (birinci dönemin başı ve sonu, ikinci dönemin sonu) hazırlanacaktır. Raporun içeriği, çocukların gelişimine dair detaylı gözlemlerinizi içerdiğinden ve "Gelişim Gözlem Formu - EK 1"e kaydedildiğinden bilgi sağlayıcı olacaktır.

Bu raporu oluştururken, çocuğun olumlu özelliklerini vurgulayan ifadelerle başlamanız önemlidir. Beklenen düzeyde gösterdikleri becerileri öncelikli olarak belirttikten sonra, geliştirilmesi gereken alanları ifade ediniz.

Gelişim raporu oluştururken, çocukların Gelişim Gözlem Formları'nda yer alan bilgilerden yararlanmanız gerekmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda görüş ve önerilerinizi de detaylandırmanız önem arz etmektedir.

Rapor Detayları:

• Okul Adı:
  • Öğretmenin Adı ve Soyadı:
  • Rapor Tarihi:
  • Çocuğun Adı ve Soyadı:
  • Çocuğun Doğum Tarihi:
  • Cinsiyeti:
  • Okula Başlama Tarihi:
Gelişim Alanları:

• Motor Gelişim:
  • Bilişsel Gelişim:
  • Dil Gelişimi:
  • Sosyal ve Duygusal Gelişim:
  • Özbakım Becerileri:
Görüş ve Öneriler:

Raporunuzun bu alanları doldurarak, çocuğunuzun gelişimi hakkında detaylı bir değerlendirme sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun güçlü yönlerini ve gelişimde ilerleme kaydettiği alanları öne çıkartırken, aynı zamanda geliştirilmesi gereken alanlara yönelik önerileriniz de raporun önemli bir parçasını oluşturacaktır.

Bu rapor, çocuğunuzun bireysel gelişimi için rehberlik etmek üzere hazırlanmıştır ve öğretmen-veli iş birliğinde çocuğun eğitim yolculuğunu desteklemektedir.

Bu metin, MEB Okul Öncesi Eğitim Programı Gelişim Raporu'nun genel içeriği doğrultusunda detayları kapsamaktadır ve öğretmenlerin bu raporu doldururken izleyebilecekleri bir rehber niteliğindedir.

Ekli dosyalar

• Ek 2. MEB Okul Öncesi Eğitim Programı Gelişim Raporu.pdf
    215.7 KB · Görüntüleme: 32

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar