emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
YÖNETİMİN GÖZDEN GEÇİRME PROSEDÜRÜ
YÖNETİMİN GÖZDEN GEÇİRME TOPLANTI BİLDİRİM FORMU
YÖNETİMİN GÖZDEN GEÇİRMESİ RAPOR FORMU
İÇ TETKİK PROSEDÜRÜ
YILLIK İÇ TETKİK PLANI
İÇ TETKİK SORU LİSTESİ
İÇ TETKİK HİZMET SÖZLEŞMESİ
İÇ TETKİK RAPORU FORMU

Bu prosedür, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin etkinliğini değerlendirmek ve yönetmek amacıyla uygulanır. İşyerindeki sağlık ve güvenlik politikası ile TS ISO 45001 standartlarına uygunluğunun sağlanması ve sürekli iyileştirme adımlarının belirlenmesi için kullanılır. Bu prosedür, işyerindeki İSG performansının değerlendirilmesi, mevzuata uyumun sağlanması, risklerin belirlenmesi ve önlenmesi, personelin eğitilmesi ve İSG hedeflerine ulaşmak için alınacak önlemlerin planlanması gibi faaliyetleri içerir.

İç Tetkik, bir organizasyonun içindeki birimlerin kendi işleyişlerinin denetlenmesi sürecini ifade eder. Bu süreç, yönetim sistemlerinin etkinliğini değerlendirmek ve planlanan düzenlere uygunluğunu doğrulamak için gerçekleştirilir. İç tetkikler, planlama, duyurma, uygulama ve raporlama adımlarını içerir. Denetimler, tarafsızlık sağlanarak ve belirlenen standartlara uygun olarak gerçekleştirilir. Bulgular, iç tetkik raporuyla belgelenir ve yönetim gözden geçirme toplantısında değerlendirilir. İç tetkik, organizasyonların sürekli iyileştirme çabalarına katkı sağlar ve yönetim sistemlerinin etkinliğini artırmaya yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• İç Tektik Hizmet Sözleşmesi.docx
    48.1 KB · Görüntüleme: 5
  • İç Tektik Raporu Formu.doc
    74 KB · Görüntüleme: 3
  • İç Tektik Soru Listesi.docx
    60.7 KB · Görüntüleme: 5
  • Yıllık İç Tektik Planı.docx
    42.9 KB · Görüntüleme: 3
  • İç Tektik Prosedürü.doc
    82 KB · Görüntüleme: 5
  • Yönetimin Gözden Geçirilmesi Rapor Formu.docx