Öğretmenler Yaz Tatilinde Hizmet İçi Eğitime Alınıyor

emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere yönelik yaz tatili sürecinde hizmet içi eğitimlerin gerçekleştirileceğini duyurdu. Bakan Tekin, öğretmenlerin yeni müfredat ile ilgili olarak yazın hizmet içi eğitime alınacaklarını belirtti. Öğretmenlerin, yeni programın mantığı, felsefesi ve uygulanmasıyla ilgili ciddi bir eğitim sürecine tabi tutulacakları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tamamlanan yeni müfredat taslağının, kamuoyu ile paylaşılacağı ve bir haftalık sürede görüş ve önerilerin alınacağı da vurgulandı. Bakan Tekin, bu süreçte paydaşların görüşlerine açık olduklarını ve eğitim süreçlerine katkı vermek isteyen herkesin görüş ve önerilerini paylaşabileceği bir platform oluşturduklarını dile getirdi.

Yeni müfredatta öğrencilere okuryazarlık becerileri kazandırılması hedeflenirken, müfredatta yapılan değişikliklerin öğretmenlere nasıl yansıyacağına ilişkin de bilgiler verildi. Öğretmenlerin yeni programı nasıl uygulayacakları konusunda hizmet içi eğitimlerin başlayacağı ve bu sürecin yeni eğitim öğretim yılına kadar devam edeceği ifade edildi. Öğretmenlerin hizmet içi eğitim sürecine ilişkin detaylar, özellikle yeni müfredatın uygulanmasına yönelik olarak planlanan eğitim programlarıyla ilgili bilgiler içeren açıklamalar da yapıldı.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar