emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
Eğitim ve öğretim yılı, 1. ve 2. dönem sonlarında öğrencilere verilen karneler, sadece akademik başarıları değil, aynı zamanda öğrencinin genel performansı ve davranışları hakkında da bilgi içerir. Bu karnelerde, öğretmenler tarafından yazılan karne görüşleri, öğrencinin okuldaki performansı hakkında daha derin bir bakış sunar. İşte 2022 yılına özgü olumlu ve olumsuz karne öğretmen görüşü örnekleri:

Olumlu Karne Öğretmen Görüşleri Örnekleri:

1. "Bu dönem okul içi davranışların ile beni çok mutlu ettin. Bu şekilde devam etmeni istiyor, teşekkür ediyorum."
  2. "Davranış ve ders başarıların ile örnek bir öğrenci oldun. Sana ve veline çok teşekkür ediyorum."
  3. "Dikkatini derslerine daha fazla verdiğin için tebrik ederim. Bu şekilde devam etmen, başarını daha da artıracaktır."
  4. "Kendini olumlu yönde değiştirdiğin bu dönemde çalışmaların için seni tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim."
  5. "Dönem başında okula uyum sağlamakta sorun yaşadın, fakat bu sorunu kısa sürede çözdün. Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."
  6. "Sevgili [Öğrenci İsmi], bu dönem sınıf içi davranışlarınla beni oldukça memnun ettin. Katkın ve örnek tutumun sınıf atmosferini olumlu yönde etkiledi. Bu şekilde devam etmeni diliyor ve seni tebrik ediyorum."
  7. "Başarılı bir dönem geçirdiğini görmek beni gerçekten mutlu etti. Hem derslerdeki başarın hem de sınıf içindeki liderliğin dikkat çekiciydi. Çalışmalarında devamını dilerim, bu başarıyı sürdüreceğine eminim."
  8. "Derslere olan ilgin ve katkın için teşekkür ederim. Özellikle [belirli bir ders] konusundaki gelişimini görmek beni memnun etti. Bu dönemki performansınla gurur duyabilirsin, sana olan inancım tam."
  9. "Notlarında ve katılımında gösterdiğin ilerleme dikkat çekiciydi. Özellikle [belirli bir konu veya proje] konusundaki çabanı takdir ediyorum. Bu şekilde devam etmeni ve hedeflerine odaklanmanı diliyorum."
  10. "Davranışlarında ve sosyal ilişkilerinde gösterdiğin olgunluk ve sorumluluk hissettiriciydi. Sınıf içinde örnek bir öğrenci olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde devam etmeni ve diğer arkadaşlarına da örnek olmanı dilerim."
  11. "Bu dönem sınıf içindeki liderliğin ve işbirlikçi tutumunla dikkat çektin. Hem akademik hem de sosyal alanda gösterdiğin başarı sınıf için ilham kaynağı oldu. Tebrik ederim!"
  12. "Derslerdeki başarılı performansınla beni şaşırttın. Özellikle [belirli bir konu veya proje] konusunda gösterdiğin özveri ve başarı takdire şayandı. Seninle gurur duyuyorum!"
  13. "Sınıf içindeki pozitif enerjin ve işbirlikçi tutumun dikkat çekiciydi. Hem öğretmenlerin hem de arkadaşların için olumlu bir örnek oldun. Bu dönemki katkın için teşekkür ederim."
  14. "Derslerdeki başarılarını ve aktif katılımını takdir ediyorum. Seninle yapılan etkileşimler sınıf dinamiklerini olumlu yönde etkiledi. Bu şekilde devam etmeni dilerim."
  15. "Sınıf içindeki liderlik vasfın ve empatik tutumun dikkat çekiciydi. Arkadaşlarınla olan ilişkilerinde uyumlu ve anlayışlı bir tavır sergiledin. Başarılarının devamını dilerim."
Olumsuz / Geliştirilmeli Karne Öğretmen Görüşleri Örnekleri:

1. "Derslere ayırdığın süreyi biraz daha artırmalısın. Tatili boş geçirmemeli ve kendini geliştirmek için çalışmalar yapmaya devam etmelisin."
  2. "Okula devamın konusunda daha dikkatli olmalısın. Okula devam başarıyı da getirecektir."
  3. "Derslerdeki başarın için seni tebrik ediyorum, fakat davranışlarına biraz daha dikkat etmelisin."
  4. "Başarını artırmak için enerjini daha doğru yerlerde kullanmalısın. Bu dönem yaptığın hataları ikinci dönem tekrarlamamalı ve hatalarından ders çıkararak yeni bir başlangıç yapmalısın."
  5. "Maalesef çok verimli bir dönem geçiremedik. İkinci dönem karne öğretmen görüşü bölümünde daha iyi şeyler yazması için biraz daha gayret göstermelisin."
  6. "Öğrenci [İsim], derslerdeki performansında beklediğimiz düzeye ulaşamadık. Özellikle [belirli bir konu veya alan] konusundaki zayıf performansını geliştirmek için ek çaba sarf etmen önemli."
  7. "Davranışlarında sınıf kurallarına uyum konusunda bazı zorluklar yaşadık. Sınıf içi disiplinde daha dikkatli olman ve öğretmenin yönergelerine daha fazla uymaya çalışman gerekebilir."
  8. "Derslerdeki ilgi ve katkın beklediğimiz düzeyde değildi. Özellikle dikkatinin dağıldığı hissediliyor. Derslere daha fazla odaklanman ve derse aktif katılım göstermen önemli."
  9. "Notlarında ve sınav performansında gördüğümüz düşüş endişe verici. Bu dönemki başarısızlık senin için bir ders olmalı, hatalarından öğrenmeli ve ikinci dönem için daha iyi hazırlanmalısın."
  10. "Öğrenci [İsim], sınıf içindeki tutumun ve davranışların bazı arkadaşlarını rahatsız ediyor. Daha anlayışlı ve işbirlikçi bir tutum sergilemen önemli, böylece sınıf içinde daha uyumlu bir ortam oluşturabiliriz."
  11. "Derslerdeki performansında gözlemlediğimiz düşüş endişe verici. Dikkat dağınıklığı ve ödevlerdeki eksiklikler dikkat çekici. Bu dönemki zayıf performansını iyileştirmek için daha fazla çaba göstermelisin."
  12. "Katılımın ve derslere olan ilgin bu dönem istenilen seviyede değildi. Ders içinde daha aktif olmalı ve öğretmenin anlatılanlara daha fazla odaklanmalısın."
  13. "Sosyal ilişkilerinde bazı sorunlar yaşandığını gözlemledik. Empati ve saygı konusunda daha hassas olman ve arkadaşlarınla uyumlu bir iletişim kurman önemli."
  14. "Derslerdeki başarısızlıkta dikkat dağınıklığının ve motivasyon eksikliğinin etkili olduğunu gözlemledik. İkinci dönem için daha iyi bir planlama yapman ve derslere daha fazla odaklanman gerekebilir."
  15. "Öğrenci [İsim], bu dönemki performansın istenilen düzeyde değildi. Derslere olan ilginin artırılması ve eksiklerin giderilmesi için daha fazla çaba sarf etmen önemli."
Bu görüşler, öğrencilerin hem takdir edilmesini hem de gelişim alanlarının vurgulanmasını sağlar, böylece daha başarılı bir gelecek için rehberlik eder.

Karne öğretmen görüşleri, öğrencilerin hem olumlu yönlerini takdir etmek hem de gelişim alanlarını vurgulamak için önemli bir araçtır. Bu örnekler, öğretmenlerin farklı durumlara uygun olarak karne görüşlerini şekillendirmelerine yardımcı olabilir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar