Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Öğretmenlik Meslek Kanunu Ve Eğitim Vizyonu Açıklaması

emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas'ta gerçekleşen "Öğretmenler Odası Buluşmaları" programında öğretmenlerle bir araya gelerek Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin, programın mesleğin niteliğini ve toplumsal statüsünü güçlendirmeyi hedeflediğini belirtti. Öğretmenlerin taleplerini değerlendirdiklerini ifade eden Bakan Tekin, öğretmenlik mesleğini taçlandıracak düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda ilgili kanun teklifini Meclis'e sunacaklarını açıkladı.

Öte yandan, evrensel, milli, manevi ve referans değerlerle oluşturulmuş müfredat değişikliği konusunda da çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Bakan Tekin, önümüzdeki günlerde bu konuda açıklamalar yapacaklarını belirtti. Tekin, ayrıca Milli Eğitim Akademisi'nin kurulmasıyla ilgili de bilgi vererek, bu akademinin görev başındaki öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimi için önemli bir kaynak olacağını söyledi.

Bakanlık bürokratlarının da katıldığı buluşma sonunda öğretmenler, eğitim alanındaki görüşlerini ve beklentilerini dile getirdi. Programın sonunda ise müzik öğretmenlerinin sunduğu mini konserle etkinlik sona erdi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar