Millî Eğitim Şûrası Yönergesi (Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığı)

emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
Bu yönerge, bir Şûra toplantısının nasıl organize edileceğini ve çalışma esaslarını detaylı bir şekilde açıklamaktadır. Şûra'nın toplanmasına ilişkin temel kural, Bakanın daveti üzerine gerçekleşmesidir. Şûra gündemi, Bakan tarafından belirlenir veya Kurul tarafından belirlenerek Bakana sunulur ve gündem belirleme sürecinde çeşitli kurumların ve kişilerin görüşleri alınabilir. Şûra ön hazırlıkları, Şûra Genel Sekreterliği tarafından yürütülür ve gündem konularıyla ilgili hazırlık raporları düzenlenir. Bu süreçte, şahısların ve kuruluşların görüşleri de dikkate alınabilir. Şûra toplantısından en az 10 gün önce, Şûra gündemiyle ilgili raporlar üyelere elektronik ortamda gönderilir. Şûra çalışmalarında belirli usul ve esaslar uygulanır, çalışma grupları oluşturulur ve raporlar hazırlanır. Kararlar, toplantıya katılan üyelerin oy çokluğu ile alınır ve Şûra kararları Bakan oluru ile yayımlanır. Şûra kararları tavsiye niteliğindedir ve ilgili taraflara iletilir. Sekretarya işleri ise Başkanlık tarafından yürütülür.

Millî Eğitim Şûrası Yönergesi Dökümanını İndirmek İçin Tıklayınız.

Ekli dosyalar

• Millî Eğitim Şûrası Yönergesi (Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı).pdf
    106.7 KB · Görüntüleme: 18

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar